Neistota týchto dní

Vážení rodičia,

sledujúc aktuálne dianie v spoločnosti ohľadne šírenia koronavírusu vnímame, že situácia v ktorej sa nachádzame je náročná. Mnohým z Vás sa pravdepodobne vynárajú otázky typu: Dotkne sa vírus aj našej rodiny, školy? Bude potrebné zatvoriť školu? Budeme to vedieť riešiť cez OČR? Zvládneme s deťmi dištančné vzdelávanie?

Rada by som Vás v tejto neľahkej situácii ubezpečila, že v škole máme prijaté všetky odporúčané opatrenia a zodpovedne ich dodržiavame. Všetci nosíme rúška, vetráme, pravidelne dezinfikujeme priestory a dbáme o čistotu.

Záleží nám na tom, aby sme mohli žiakov učiť v škole, kde na to máme vytvorené vyhovujúce podmienky. Ak by sme sa však ocitli v situácii, že by sme museli prejsť na dištančné vzdelávanie, veríme, že prechod bude plynulý a bez komplikácii. Učitelia si už teraz s Vašimi deťmi nastavujú možný scenár vzdelávania z domu, upresňujú si komunikačné kanály a riešia potrebné detaily.

Nachádzame sa v neistej dobe, ale veríme, že s Božou pomocou, pokojnou a konštruktívnou spoluprácou a komunikáciou znížime napätie a stres na minimum a naučíme naše deti zvládať aj ťažšie životné situácie.