
Slávik Slovenska 2026: Naša škola je plná speváckych talentov
Spev, radosť a krásne slovenské ľudové piesne – v tomto duchu sa 26. apríla 2026 nieslo tohtoročné školské kolo tradičnej súťaže Slávik Slovenska 2026. Naši žiaci opäť ukázali, že im to spieva neskutočne dobre, a porota mala plné ruky práce, aby vybrala tých najlepších.
Všetkým speváčkam a spevákom srdečne blahoželáme a ďakujeme za úžasný umelecký zážitok! Pozrite si, ako dopadlo umiestnenie v jednotlivých kategóriách:
I. Kategória
- 1. miesto: Adela Ďurčáková (2.B)
- 2. miesto: Veronika Demikátová (2.B)
- 3. miesto: Gréta Fekete (3.B) a Šimon Nemčík (3.B)
- Čestné uznanie: Marína Škriabová (1.A) a Terézia Takáčová (2.B)
II. Kategória
- 1. miesto: Alžbeta Jakabčinová (4.A)
- 2. miesto: Paulína Korbová (6.B)
- 3. miesto: Anna Pasztorová (4.A)
- Čestné uznanie: Klára Adamčíková (4.B), Jakub Petrík (5.B) a Filip Rusnák (4.B)
III. Kategória
- 1.miesto: Helena Bodnárová (7.A)

Reprezentácia na krajskom kole
Víťazi školského kola dostali príležitosť reprezentovať našu školu ďalej. V sobotu 23. mája 2026 sa v historickej budove konzervatória konalo krajské kolo tejto prestížnej súťaže.
Našu školu v silnej konkurencii reprezentovala Alžbetka Jakabčinová. Hoci porota mala mimoriadne ťažkú úlohu a Alžbetka sa tentoraz neumiestnila na stupňoch víťazov, podala ozaj fantastický spevácky výkon. Jej vystúpenie patrilo k absolútnej špičke celého dňa!
Alžbetke veľmi pekne ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme jej, ako aj ostatným talentom, veľa ďalších hudobných úspechov! Sme na vás hrdí!





